ÇEVRE DOSTU LOJİSTİK

 

ÇEVRE DOSTU LOJİSTİK

Doğamızı korumak ve sürdürülebilir dünya anlayışını benimseyerek davranmak, hepimizin görevi. Her sektör, gerçekleştirdiği operasyonların tümünde, doğaya verdiği zararı araştırmalı ve bunu en minimum düzeye indirmek için gereken tüm çalışmaları gerçekleştirmelidir.

Gelecek nesillerimizden emanet alınan dünyanın sorumluluğunu bilen ve bu bilinçle davranmayı kendine ilke edinen Sağlık Lojistik, tüm iş süreçlerinde doğa dostu düzenlemeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

shutterstock_585057484_11
Çevreye Duyarlı Filomuz

Özellikle karayolu taşımacılığı modelinde, araçların çevreye verdiği zararların bilincinde olan Sağlık Lojistik, filosunun tamamını Euro-6 normlarına göre üretilen araçlardan oluşturmaktadır. Sağlık Lojistik, yeni nesil motorlarla donatılmış bu araçların ortalama yaşının 2 yılı geçmemesine, “Temiz Motor” anlayışıyla dikkat etmektedir. CO2 salınımının minimum düzeyde tutulması için, araçlarında ek donanımlar geliştirmekte ve dizel tasarrufu konusunda da gerekli özeni göstermektedir. Hizmetlerinde, müşterilerinin gerçek ihtiyaçlarına yönelik çözüm oluşturmayı esas edinen Sağlık Lojistik, Intermodal ve Multimodal gibi çoklu taşıma modelleriyle de iş süreçlerini doğaya duyarlı olarak düzenlemektedir.
Depolarımızda Doğa Dostu Çözümler

Yenilenemeyen doğal kaynakların tüketiminde gerekli duyarlılığa sahip olunması ve dolayısıyla bu konuda aksiyonların alınması, Sağlık Lojistik ilkelerinin olmazsa olmazlarındadır. Depolama hizmetlerinde de bu sorumluluğu üstlenen Sağlık Lojistik, kullanılan elektriğin bir kısmını güneş enerjisinden sağlamaktadır. Depo ve Antrepolar; gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılabilecek şekilde tasarlanarak inşa edilmiş, bu alanlarda kullanılan tüm araç ve ekipmanlarda karbon türevleri yakıtlar yerine elektrik enerjisi ile çalışan araçlar tercih edilmiş, iç mekan ısıtma – soğutmalarda alternatif kaynaklara başvurulmuş ve gereksiz elektrik kullanımının engellenmesi için aydınlatmalar harekete duyarlı sensörler ile desteklenmiştir.

Antrepo-4
sagliklogistics-24
Ofiste Yeşilciyiz

Karbon ayak izini azaltmanın yanında, ofis hayatında da tüm çalışanlarını sorumlu oldukları çevre sorunlarına dahil ederek sorumluluk almaya teşvik eden Sağlık Lojistik; enerji tasarrufu, yenilenebilir kaynaklar, doğal kaynakların daha bilinçli kullanılması ve daha çevreci bir yaşam tarzının benimsenmesi için çalışmalar yürütmektedir. Bu anlamda ofislerini; gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılabilecek şekilde tasarlayarak inşa etmiş, gereksiz elektrik kullanımının engellenmesi için aydınlatmalar harekete duyarlı sensörler ile desteklenmiştir. İş süreçlerinde en çok tüketilen kağıt ve kırtasiye türevi harcamalarda, tasarruf programları oluşturulmuş ve alternatif doğa dostu çözümler üretilerek uygulamaya alınmıştır. Sağlık Lojistik, geri dönüşüm konusundaki hassasiyetini ofislerinde de sürdürerek, atık ayrıştırma – geri dönüşüm proseslerini gerekli araçlar yardımıyla uygulamaktadır.