Hakkımızda

Temelleri 1950’li yıllarda atılan Sağlık Lojistik, bugün; modern araç filosu ve lojistik tesisleri, nitelikli insan kaynağı, güçlü grup firmaları ve uluslararası çözüm ortakları ile dünya çapında lojistik çözümler sunmaktadır.

Sağlık Lojistik, müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini doğru analiz ederek azami seviyede karşılayacak uygun lojistik çözümleri; zaman, maliyet ve kaliteyi birlikte ve eş zamanlı sunarak gerçekleştirmektedir.

Karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu taşımacılığı, gümrüklü depolama, serbest depolama ve mikro dağıtım hizmetlerini tek veya entegre sunan Sağlık Lojistik, bünyesindeki grup şirketleri Sağlık Transport, SGL Global ve uluslararası lojistik çözüm ortakları ile birlikte ülkemizin ekonomik büyümesine, müşterilerinin ticari gelişimine lojistik destek verir.

Sağlık Lojistik, İstanbul’un her iki yakasında modern lojistik merkezlerine sahip olup, bu merkezlerin iş güvenliği ve çevrenin korunmasına uygun çalışmasına özel önem verilmektedir. Tesislerimiz, 150.000 m2 alan üzerine kurulu olup, bunun 50.000 m2’lik bölümünü kapalı alanlarımız oluşturmaktadır.

Sağlık Lojistik’in, Muratbey ve Ambarlı Gümrük Müdürlükleri’ne bağlı antrepoları ile serbest depoları, İstanbul’un Avrupa yakasında Yenibosna ve Esenyurt ilçelerinde yer almaktadır. Erenköy ve Dilovası Gümrük Müdürlükleri’ne bağlı antrepoları ve serbest depoları da İstanbul’un Asya yakasındaki Kurtköy’dedir. Ayrıca bu hizmet sahamızda, sektörel ihtiyaçlara çözüm sunabilmek için Dilovası Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olarak 26.000 m2’lik Açık Oto-İhtisas alanımız yer almaktadır.

Depo ve antrepolarımızın yerleri uluslararası master plan kriterleri takip edilerek belirlenmiş olup, bağlı oldukları Gümrük Müdürlüklerine, havalimanlarına, liman ve otoyollara bağlantılar için stratejik konumlardadır. Hizmet alanlarımızın arttırılması sırasında da yine bu kriterler doğrultusunda geleceğe dönük yatırımlar yapılmaktadır.

Lojistik alanındaki başarımızın sürdürülebilir olması için insana ve doğaya saygının gerekliliğine inanan Sağlık Lojistik, tamamı çevreye duyarlı Euro-6 normundaki 550 araçtan oluşan filosuyla, sunduğu Intermodal ve Multimodal lojistik çözümleriyle, tüm iş süreçlerinde doğa dostu düzenlemeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Müşterilerine mükemmel hizmet sunmak için nitelikli insan kaynağını istihdam eden Sağlık Lojistik; iş sağlığı ve güvenliği, kalite, operasyonel mükemmellik, zaman yönetimi, iletişim, müşteri memnuniyeti, çözüm odaklılık gibi konularda düzenli eğitim faaliyetleri ve sosyal aktiviteler ile çalışanlarının sürekli gelişimine ve yüksek motivasyonuna katkıda bulunmaktadır.

Sağlık Lojistik, dünya standartlarında lojistik çözümler geliştirmeyi ve paydaşlarıyla birlikte bu hizmetleri müşterilerine sunmayı kendisine daima ilke edinmiştir. Bu sayede dünyanın önemli markaları, uluslararası lojistik ve depolama ihtiyaçları için Sağlık Lojistik’i tercih etmektedir.

_I1A3776